Notice: Undefined index: tie_sidebar_pos in /var/www/vhosts/aydoskaravan.com/blog.aydoskaravan.com/wp-content/themes/aydoskaravan2/includes/post-head.php on line 5

Çekme Karavanlar

Karavan çok eskilere dayanan bir araçtır. İlk olarak Fransa da icat edilmiştir, bu yıllarda sirklerde konaklamak için kullanılırmış. Daha sonra Avrupa ya yayılmış, burada da Avrupa Çingeneleri bu aracı daha çok geliştirmiş ve kendilerine konut olarak tasarlamışlar. Daha sonraları otomobiller piyasa ya çıkınca motorlu karavanlar Kanada da üretilmeye başlamıştır. Bu karavanların içi günlük ihtiyaçlarınızı giderecek şekilde tasarlanmıştır, yani banyosu, tuvaleti, yataklar, mutfak mevcuttur. Günümüzde insanlar artık tatile karavanla çıkıyorlar ve bu sayede istedikleri yerde konaklama şansı yakalıyorlar.

 

Karavanlar aslında ikiye ayrılır:

 

Çekme karavanlar römork gibi aracın arkasına monte ediliyor. Bu karavan tipi genellikle uzun tatillerde tercih ediliyor. Çekme karavanların sadece lastik aşınma derdi olduğu için amortisman derdi yoktur. Ülkemizde iki tür çekme karavan mevcuttur. Bunlar 750 kg’dan hafif ve 750 kg’dan ağır olup, 750 den hafif olanlar için ruhsat gerekmemektedir fakat diğerleri için ruhsat alınması gerekiyor. Bu karavanları alırken aracınızın da çekme gücünü hesaba katmanız gerekiyor. Araçların çekme gücüne göre tasarlanmış büyüklüktedir bu karavanlar.

 

Motokaravanlar ise adındanda anlaşıldığı gibi motorlu olarak kamp aracı niteliğinde tasarlanmıştır. Bu tip karavanların kullanımı daha kolaydır. Günümüzde ticari araçları motokaravanlara dönüştürmektedirler.

 

Eğer tatilinizi özgür yaşamak istiyorsanız ve sabit bir yerde kalmak istemiyorsanız size önerimiz karavan tatili. Karavan tatili için özel kamp yerleri mevcuttur.

Avrupa da bu tatiller çok yaygındır. Bunun en büyük örneklerinden bir tanesi Hollanda. Burada yeşillik ve düz alanlar olduğu için Hollanda‘nın birçok yerinde karavan kamp yerleri vardır.

Tabii ki ülkemizin eşi benzeri olmayan doğa harikası yerler vardır. Buraları bir karavan macerası ile keşfetmek daha zevkli olacaktır. Deniz ve yeşilin bir arada olduğu birçok yerlerimiz vardır.

Karavanla yolculuk yaparken istediğiniz yerde durup dinlenebilir, ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Karavan tatili diğer tatiller göre çok daha hesaplıdır ve kısa süre içinde birçok yeri keşfedebilirsiniz.

Özgür ruhlu iseniz ve ailenizi de ikna ettiyseniz ne duruyorsunuz? Sitemizde birçok modellerimiz mevcuttur, her bütçeye ve her araca uygun. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 

 

 

 

Hakkında AYDOS KARAVAN

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

karavan
karavan