Çekme Karavanım ile Abant Kaçamağı

Bahçeli evim olsun, arabam olsun, bol yıldızlı otellerde tatil yapayım diyen o kadar çok insan var ki.
Oysa ben çocukluğumda televizyonda Mazhar, Fuat, Özkan’ı karavanla gördüğümden beri sadece bir karavanım olsun istiyorum. Takayım arkama kafamın estiği, yüreğimin götürdüğü yerlere gideyim. Dağları, bayırları, gölleri denizleri penceremin manzarası yapayım istiyorum.

Her ne kadar Motokaravan merakım olsa da tercihim hep Çekme Karavandan yanadır. Nedeni çok basit, Çekme Karavanı yerleştirip aracımı bağımsız hale getirdikten sonra civardaki bütün görülesi yerler beni bekler.
Ormana gidip, ağacın altına oturunca , küçük bir yürüyüş yapınca kendim değil, orman olurum. Kah eşimle dostumla, kah yalnız başıma huzur bulurum doğa da. Karavan tatili için yaz kış farketmiyor.
Çünkü evimdeki konfora sahibim. Yatağım , duş ve tuvaletim, mutfağım yani herşeyim var o küçücük alanda. O alanı sevgi, huzur, mutluluk ve anılarla doldurmak benim elimde..

Tabi ki başlarda bir takım kaygılarım vardı, karavan hayatı nasıldır, karavan nasıl ısınır, karavanda sıcak su olur mu , karavan tuvaleti nasıl temizlenir gibi sorularla karşı karşıyaydım.
Birçok yerli karavan kullandım ve bu kaygılarımdan bazılarıyla karşılaştım. Ama ithal karavanla yani Adria markasıyla tanışınca ve seyahat ettikçe bu kaygılarımın yersiz olduğunu gördüm. Karavanımı alır almaz kar kış demeden dostlarımla beraber soluğu Abant’ta aldık.

Bolu şehrinin güneybatısındaki Abant, meşe, köknar, çam, kayın ve gürgen ağaçlarının bolca serpildiği, huzur veren bir coğrafya. Tertemiz bir havada güne kuş cıvıltılarıyla uyanacağınız, doğada vakit geçirip oksijen dolu tertemiz havayı içinize çekebileceğiniz bir yer Abant. Kış mevsimi olunca kar ve soğuk temiz havaya eşlik ediyor.

Dışarda buz gibi bir hava, diz boyu kar , ısı göstergesinde dışarısı (—16)’yı gösterirken ben Al-De ısıtma sistemi sayesinde karavanımda 25 derece sıcaklıkta kahve keyfi ile uzun zamandır okumaya fırsat bulamadığım kitabımı bitiriyorum. Yaptığım yürüyüşte bana çok şirin bir dost eşlik ediyor. Akşam yemekten sonra dinlenmeye çekiliyorum.
Gönlümce dinlenip keyif yaptığım bu küçük tatil kaçamağının tadı hiç bir şey de yok maalesef.
Ruhu ve yüreği özgür olan her karavan severe tatlı kaçamaklar diliyorum.

Hakkında AYDOS KARAVAN

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

karavan
karavan