Adria’dan Önce Adria’dan Sonra

 

Yaratılış öncesi  “Tanrı bir gün yeryüzünde insanoğluna çadır ve karavan icat ettirecek”  denmiş olsa gerek ki, eşim ve ben özgür ruh ikizi olarak dünyaya koşa koşa gelmişiz.

5 yıl nişanlı kaldıktan sonra 15 günlük balayını dahi çadırda nerde akşam orda sabah geçiren 25 ve 23 yaşlarında yeni evli çift olarak her fırsatta doğanın kucağına attık kendimizi.  O gün bu gün tam 30 yıldır aynı heyecanla çıkıyoruz tatillerimize, denizdeki veya ormandaki doğal seslerin mükemmel kompoze edildiği, renklerin mükemmel tuşlamalarla “renkâhenk” doğa tablolarının oluşturulduğu  “en”lerin “en”lerle buluştuğu en güzel yerlere ulaşmak ümidiyle.

Önce sosyal sonra ekonomik durumumuz müsait olur olmaz Tanrı bize ilk karavanımızı bağışladı, doğaya olan tutkumuzu görünce. Çocuklarımızdan sonraki en güzel hediyeydi bizim için. Öncesi de devamı da inanın çok uzun hikâye. Zaman içinde burada kısım kısım sizlerle paylaşmak isterim.

İlk olarak karavan dünyamızdaki yakın geçmişte gerçekleşen büyük kalite değişimini vurgulamak ve paylaşmak istedim. Karı koca iki mühendis olarak hayatımız, bizim için en önemli iki kriter olan verimlilik ve kalite kavramları ile geçti. Hammaddede kalite, üründe kalite, doğada kalite, özellikle insanda kalite ve tabii ki karavanda kalite aradık durduk yıllarca.

Elbette Adria’dan başka, işini düzgün yapan firmaların ürettiği kaliteli markalar da var. Ancak kalitenin uluslararası kabul görmüş tanımında belirtildiği gibi “Amaca uygunluk derecesi” açısından bize Adria uygun görülmüş ki, mucizevi bir şekilde hiç ummadığımız zamanda ummadığımız imkânla bizim kriterlerimize tıpatıp aynı biçimde üretilip donanımlandırılmış olarak kapımıza geldi. Geliş hikâyesi de ayrı sohbet konusu.

 

 

Kalitesini çok ince detaylarda gösteren Adria markasının hayatımıza girmesiyle birlikte, karavan dünyamız ikiye bölündü. Günlük hayatımıza giren ve dilimize pelesenk olan yeni bir betimlememiz var şimdi;  “Adria’dan önce, Adria’dan sonra…”

 

 

 

Teşekkürler Aydos Karavan, Teşekkürler Adria.

 

Cenap AKDİK

Makina Mühendisi/Owner

Sistem Havuz 

CS Hidrodinamik Enerji ve Prefabrik Havuz Sistemleri San. ve Tic. Ltd. Şti.

 

 

Hakkında Cenap AKDİK

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

karavan
karavan